Sökordspoesi
Inspirerad av Åsiktstorped bjuder jag härmed på lite poesi av ett urval av dagens skörd av sökfraser som fört folk till min blogg i jakt på visdom.
Ung kvinnlig komiker
Snygg naken
över näktergalens golv
Lärarinna, rakade fjortisar
figursydd trenchcoat
porrens bakgård
Hur kan en del djur höra bättre än människor?
damkläder små storlekar
Charles Darwin konsekvenser
Jesus piratkopierade fisk
Fler jakthundar skjuts av jägare än tas av varg
Robert Aschberg kör rattfull i Insider
porr med dvärgar
“En ding ding värld”
Andra bloggar om: poesi, sökord, referenser
haha. fan vad mycket bättre sökfraser du hade. dina besökare använder ju fullständiga meningar. coolt!
åsiktstorped-micke’s last blog post..Saker jag inte visste: Kiwi är grymt användarvänligt
En del av dem gör det. :)
Fast en del av dem är ju rätt söta, som hur kan djur höra bättre än människor.
Och damkläder små storlekar. Det förra ser jag ett barn skriva och det senare är inte någon konstig fetiscist utan en kvinna som behöver kläder i ja, små storlekar.
Jessika’s last blog post..Nämen, det menar ni inte?!?!?
Säkert är det så. Syftet var inte att lyfta fram rubbade sökningar utan att försöka sätta samman dem.
Jag skrev min första sökordsdikt för ett antal år sedan, för en numera nerlagd blogg. Jag minns avslutningen än idag:
Vem dumpade vem?
Varför i Jokkmokk?
Svaret är enkelt.
Brinnande analklåda.
Andreas’s last blog post..Going mobile (in a new way)
*asg*
det där var den bästa idén, men det gäller också att man har något rumsrena sökningar. mina brukar mest handla om porr och unga flickor.
Fantastiskt.
Fast jag tror inte på att det är sökord. Jag tror du har hittat på det själv.
Jag tror du är poet.
Charlotte’s last blog post..Rocky och alliansens jobbpolitik
Jag skulle önska att jag kunde ta åt mig äran, men jag kan inte. Det är faktiskt sökningar. Det enda jag har tillfogat är ett kommatecken. Ära den som äras bör. :)
[...] Josh och Scmut hittar jag sökordspoesi. Vackert! Så jag stjäl idéen. Här är några sökordsfraser [...]