FRA: Ny kung på satirtronen
Jag bugar ödmjukt för den nye mästaren i politisk satir, Anders Widén. Själv har jag fortfarande andningspaus men jag kommer tillbaka. Tills vidare uppmanar jag alla att läsa följande:
FRA Press- och Bloggmeddelande 2011 mars 13
Andra bloggar om: anders widén, satir, fra
Tack!
Kampen fortsätter.
/Anders
Anders Widén’s last blog post..FRA Press- och Bloggmeddelande 2011 mars 13
[...] TIPS. Måste bara rekommendera Anders Widéns satir om FRA. (Tack för tipset Enligt Min Humla). [...]
Vill Humlan och Anders månne vara med och hjälpa till med att ställa fem ja/nej frågor till riksdagspolitikerna? Vi är nio hittills, behöver förstärkning!
Texter/frågor är i princip färdigputsade, handlar alltså endast om att maila till de ledamöter man blir “tilldelad”. Just nu 39 per “samuraj”, med det blir mindre och mindre ju fler vi blir!
Låter det intressant? Läs vidare här:
http://olofb.wordpress.com/2008/10/06/fem-fragor/
Olof Bjarnason’s last blog post..Fem frågor
Vill gärna, återkommer. Hemma med 3 småkids, så det är svårt att planera vad jag kan göra mellan blöjor och matlagning osv.
Anders Widén’s last blog post..FRA Press- och Bloggmeddelande 2011 mars 13